Společnost PRI RecyPlastico a.s. byla součástí obchodní mise delegace ministra životního prostředí Richarda Brabce do Indonésie ve dnech 19. až 26. června 2021. V průběhu mise jsme navázali nové kontakty s indonéskou státní správou i potenciálními obchodními partnery. Misi hodnotíme jako úspěšnou.

Statutární ředitel Petr Zámečník se zúčastnil obchodní mise v rámci delegace ministra životního prostředí Richarda Brabce do Indonésie, která se konala od 19. do 26. června 2021. Byl součástí dvoustranného jednání mezi indonéskou ministryní životního prostředí a lesnictví Siti Nurbaya Bakar a českým ministrem životního prostředí Richardem Brabcem v Jakartě v pondělí 21. června 2021.

Díky účasti na jednání se podařilo navázat kontakt s Novrizal Taharem, ředitelem odboru odpadového hospodářství Ministerstva životního prostředí a lesnictví. Jeho prostřednictvím budeme jednat o možnostech podpory výstavby recyklačního centra a o zárukách.

Týž den jsme se účastnili Indonésko-českého business fóra, na kterém byla prezentována i naše společnost. Při této příležitosti jsme navázali kontakt s Universitas Indonesia a paní Henny Saptatia Drajati Nugrahani, s níž budeme spolupracovat na vzdělávání v oblasti recyklace a cyrkulární ekonomiky.

V průběhu cesty jsme se účastnili dalších business fór a akcí, v rámci nichž byla naše společnost představena mj. guvernérovi Ridwan Kamilovi v Bogoru či potenciálním obchodním partnerům v Medanu a Acehu.

Poděkování: Děkujeme Svazu průmyslu a dopravy ČR za organizaci obchodní mise v rámci delegace ministra Richarda Brabce do Indonésie.